Klej poliuretanowy dwuskładnikowy

Zakłady Chemiczne BOCHEM są dziś w naszym kraju liderem pośród wytwórców różnorodnych klejów przemysłowych.
W niemałej ofercie znajduje się przeszło 200 towarów, pośród których można wymienić kleje a oprócz tego materiały dla obuwnictwa a oprócz tego kaletnictwa. Poza tym firma ta wytwarza kleje do podłóg, tapicerskie, meblarskie, do etykiet, papieru a oprócz tego najrozmaitsze produkty perfekcyjnie sprawdzające się w przemyśle gumowym czy motoryzacji.
Klienci mogą zakupić dobrej jakości kleje rozpuszczalnikowe – w tym klej neoprenowy – chloroprenowy, klej poliuretanowy, klej kauczukowy a oprócz tego niemało innych.
Wśród wielu dużą popularnością cieszą się kleje neoprenowe, które są jednoskładnikowymi produktami wykonanymi na podstawie polichloroprenu.
Neopren jest kauczukiem syntetycznym wykonanym opierając się na monomeru chloroprenowego oraz tworzy on roztwór w połączeniu z różnymi rozpuszczalnikami organicznymi tj.: aceton, estry alkohole a oprócz tego etery. Natomiast w połączeniu z wodą tworzy klej wodny.
Na rynku klej ten występuje najczęściej w postaci płynnej, co znacznie ułatwia nakładanie go na dużych powierzchniach. Poza tym jest produkowany w postaci nie cieknącego żelu.
W trakcie użycia klej po wyparowaniu rozpuszczalnika zamienia się w folię klejącą. Jego nakładanie odbywa się przez pokrycie klejem obu podłoży lub tylko jednego podłoża.
Neoprenowe kleje mają rozległe zastosowanie, bo umożliwiają one łączenie wielu różnorodnych podłoży takich jak: drewno, kauczuk, skóra, metal, szkło, ceramika, korek a także sztywne PVC.
Natomiast klej tapicerski jest to wszechstronny towar przemysłowy perfekcyjnie sprawdzający się w wielu pracach tapicerskich.
Charakteryzuje się jego osoba perfekcyjną odpornością termiczną spoiny,
przyczepnością do podłoża a oprócz tego uniwersalnością.
Klej ten Bezbłędnie nadaje się do napraw obuwia czy napraw tapicerki, a w głównie takich elementów jak: boczki, pianki, wykładziny a oprócz tego wielu innych.

This entry was posted in diesel Produkcja przemysłowa and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz