Cieplarki laboratoryjne

Komora klimatyczna, czasem nazywana także szafą klimatyczną, to wysoko specjalistyczne urządzenie Stosowane do przeprowadzania, zgodnie z nazwą, różnego typu klimatycznych testów. W komorze badania zachodzić mogą na różnego typu organizmach, zarówno tych organicznych jak i również nieorganicznych, za sprawą czego takie urządzenie ma de facto uniwersalne zastosowanie. Komora klimatyczna jest urządzeniem nadzwyczajnie zaawansowanym pod względem technologicznym, z tej przyczyny przeprowadzając testy z jej wykorzystaniem w bardzo łatwy sposób testujący może zarówno wytwarzać, jak i również utrzymywać odpowiedni klimat w urządzeniu, Ponadto na każdym etapie prac temperatura oraz wilgotność powietrza może być monitorowania i również w odpowiedni sposób rejestrowana, co tylko zwiększa wiarygodność prowadzonych na poszczególnych próbach badań.

Komory/szafy klimatyczne wskutek na swoją specyfikę głównie stosowane są w przemyśle farmaceutycznym. W tej dziedzinie urządzenia tego typu zwłaszcza wykorzystuje się do celów badawczych, jeżeli chodzi o sprawdzanie stabilności różnego typu towarów leczniczych. W nieco mniejszym stopniu komory stosowane są również:
-w budownictwie, gdzie zadaniem komory klimatycznej jest osuszanie próbek przeznaczonych do konstruowania poszczególnych warstw asfaltu;
-w przemyśle elektrotechnicznym do celów związanych z prowadzeniem różnego typu środowiskowych testów;
-w przemyśle motoryzacyjnym, w którym klimatyczne komory służą do prowadzenia badań nad właściwościami izolacyjnych powłok.

Wskutek na bardzo dużą użyteczność klimatycznych komór, są to urządzenia niezwykle nowoczesne, do konstrukcji których producenci podchodzą z niezwykłą precyzją i również starannością, czyniąc je coraz w wyższym stopniu użytecznymi i również skutecznymi

This entry was posted in diesel Firmy wg branż and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz