Literaki

Literaki

Dosłownie każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w jakich może bawić się słowem. A skoro jest duszą towarzystwa najchętniej robi to z innymi. Na szczęście w dobie powszechnego dostępu do internetu nie potrzeba wychodzić z domu, by móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet albo smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu lub można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie kilka osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady gry są proste lub szczególnie przypominają scrabble. Odróżniają się jednak od nich tym, że w przypadku wątpliwości, bądź słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. Oraz czyni to bardzo dokładnie, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny oraz wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za prawidłowo ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem tych pisanych dużą literą, z apostrofem oraz skrótów.
W ową grę potrzeba zagrać, chociażby skoro stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając lub człowiek odkrywa niespodziewanie, że przynajmniej zna mnóstwo słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to doskonałe ćwiczenie gimnastykujące mózg oraz ciekawe doświadczenie, jakie pozwala człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A na niniejszym doskonała rozrywka.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:
This entry was posted in diesel Usługi and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz